Kullanım koşulları metninde Bilim Konuşalım web sitesine ait metinlerin ve bilgilerin ziyaretçilerimiz tarafından kullanılmadan önce dikkat edilmesi gereken hususları belirtilmiştir.

 

1-Bilim Konuşalım’da yayınlanan bilgiler;

Bilim konuşalım yazarları tarafından hazırlanarak yayınlanan bilgilerin içeriği bilime dair her konuda seçilebilmekte ve okurun ilgisine sunulabilmektedir.Bilimsel gerçekler,tanımlar,teoremler,geçmişte aydınlığa kavuşturulmuş  konular,günümüzde yapılan çalışmalar,gelecekte bilimden beklenenler gibi geniş yelpazede ama bilim başlığı altında çokça alana ait araştırma konuları hakkında bilgiler okura aktarılır.

 

 

2-Okurlarımız için yayınlanan bilgilerin hazırlanma süreci;

Bilim Konuşalım’da yayınlanan bilim yazılarına ait konular , yazılı ve görsel içerik seçimi yazarlar tarafından oluşturulurken içeriğin düzenlenmesi ve eksiklerin giderilmesi site editörleri tarafından gerçekleştirilir.

 

  • Konu seçiminin ardından ilgili konu hakkında hazırlanmış başka sitelere ait  yayınlar incelenir,
  • Konuyla alakalı yayınlanmış makalelere ulaşılarak geniş bir makale taraması yapılır,
  • Gerek duyulduğu durumlarda telif ihlali olmamasına dikkat edilerek ders kitaplarından,gerekli dergi ve gazetelerden ilgili konuya dair kısımlar incelenir.
  • Elde edilen bilgi birikiminin hem okurun ilgisini çekecek hem de kısa ve anlaşılır bir üslupla hazırlanarak okuru sıkmadan bilgilendirecek şekilde oluşturulmasına dikkat edilir.

 

 

3-Bilim Konuşalım’a ait bilgilerin kullanımı;

Bilim konuşalım sitesinde yayınlanan yazılı ve görsel içeriklerin uzun  araştırma süreci ve yoğun çalışmalar sonucunda hazırlanıyor olması , yayınlanan metinlerin hakkını talep etme gerekliliğini meydana getiriyor.

bilimkonusalim.com  web sitesi bünyesinde yayınlanan bilim yazılarının tamamının veya bir kısmının kopyalanması, direkt aktarılması ya da değiştirilerek kullanılması halinde gerekli yasal işlem başlatılacaktır.

Amacımızın bilimsel konuları okura iletmek,açıklamak,paylaşmak olduğunu tekrar dile getirerek Bilim Konuşalım’a ait bilimsel metinlerin, bilimkonusalim.com sitesi kaynakça gösterilerek kullanılması dahilinde bir problem yaşanmayacağını ifade etmek oldukça sağlıklı olur.

Bilim Konuşalım tarafından oluşturulan kullanım koşulları dikkate alındığı sürece yasal bir problemin yaşanmayacağını umuyoruz.

 

 

4-Yasal ihlal halinde yapılması gerekenler;

Bilim Konuşalım ailesi olarak  kanunlara,etik haklarına,telif haklarına ve kişisel haklara saygı duyarak , hakları ve yasaları çiğnemeyecek şekilde bilimi geniş bir okuyucu kitlesine yaymayı amaç ediniyoruz.

Gözden kaçırdığımız herhangi bir telif ihlali ya da yasal olmayan davranışımız için yapılabilecek uyarıları dikkate alarak hatamızı telafi etmeyi isteriz.Belirtilen türde herhangi bir ihlal dahilinde İLETİŞİM  kısmından site yöneticisine ulaşarak problemin çözümünde bizlere yardımcı olabilirsiniz.